HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 13 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Besa fiton kupen e Shqiperise
nga AlbaniaSoccer   E diel, 09 Maj 2010 23:28   pdfShtypEmail

kupa_shqiperisKa perfunduar me fitoren e Beses ndeshja finale e kupes se Shqiperise. Nuk ka mjaftuar koha e rregullt per te shpallur fituesen e ketij takimi.

Ne pjesen e pare, Besa dhe Vllaznia te vendosura mire ne fushen e lojes kane studiuar njera tjetren dhe me kalimin e minutave kane nisur te ngacmojne portieret respektive. Me nje stadium te mbushur, kjo ndeshje ishte mjaft emocionuese. Te dyja skuadrat te etura per te fituar kete trofe jane treguar shume te kujdesshme e ne pjesen e pare te ndeshjes kane qene shume te kujdesshme.

Ndryshe ka ndodhur ne te dyten. Fillimisht kane qene shkodranet ata qe kane kaluar ne avantazh me ane te sulmuesit Bekim Bala qe ka goditur me koke brenda zones pas nje krosimi nga nje goditje standarte.  Minuta e 65’ dhe Vllaznia e sheh veten ne avantazh. Gjysma e stadiumit ne feste. Vetem ajo kuqeblu. Trajneri i Beses Shpetim Duro i kerkon lojtareve te tij te provojne porten kundershtare me te gjitha format por goli do te vinte vetem pese minuta para fundit. Renato Arapi ka devijuar nje top brenda zones dhe ben te heshtin shkodranet qe prej shume minutash po besonin qe kupa ishte e tyre. Ndeshja ka shkuar ne shtese e pas pushimit disa minutesh finalja ka nisur serish. Ne minuten e 97’ Paulin Dhembi ka arritur te shenoje golin e dyte per Besen dhe tifozeria kavajase ka kaluar ne delir. Deri ne fund te takimit, megjithe perpjekjet e panumerta te shkodraneve, rezultati ka ngelur i pandryshuar. Fituese nga kjo finale emocionuese ka dale Besa.

Enea Shtrepi


busy
komente