HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 12 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Superkupa/ Rubio Sanchez : Fati i keq do të bëjë që një nga skuadrat të humbasë
nga AlbaniaSoccer   E diel, 19 Gusht 2012 06:54   pdfShtypEmail

Tirana-SkenderbeuTrajneri i Tiranës, Rubio Sanchez është shfaqur i lodhur, ndoshta edhe nga vapa në konferencën e fundit për shtyp para Superkupës me Skënderbeun.

Tekniku spanjoll vazhdon me stilin e tij duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve me pyetje dhe duke mos dhënë informacion.


“Do të jetë njësoj si ndeshjet e kaluara, pasi ne e njohim njëri-tjetrin. Fati i keq do të bëjë që një nga skuadrat të humbasë”, ka deklaruar Rubio.


Ndryshe nga trajneri i përgjumur, kapiteni i skuadrës Iljon Lika ka deklaruar se lojtarët dhe pesha e fanelës do të bëjnë diferencën në këtë finale, dhe jo emrat e trajnerëve.


“Ne jemi të përqendruar si ekip bashkë me stafin administrativ. Jemi stërvitur për ta bërë tonën këtë trofe”, ka thënë Lika.


Superkupa e Shqipërisë, ajo mes Tiranës dhe Skënderbeut do të luhet sot në orën 19:30.


busy
komente