HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 12 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Superkupa/ Skenderbeu i Joses shume i dobet per Tiranen
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 20 Gusht 2012 07:04   pdfShtypEmail

tirona_fito_kupNjë autogol i Radas në minutën e 90-të, të takimit i dha fitoren dhe titullin e Superkupës së Shqipërisë skuadrës së Tiranës përballë rivalëve të tyre, Skënderbeut.

Në ndeshjen e luajtur në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa”, bardheblutë ishin ata që kaluan të parët në avantazh, kur në minutën e 39-të, Taku godet fort brenda zonës. 1-0 mbyllet pjesa e parë e takimit.


Fraksioni i dytë nis me Skënderbeun në kërkim të golit të barazimit. Korcarët këmbëngulën fort dhe vetëm 5-minuta nga rinisja e topit, gjejnë rrjetën kundërshtare me anë të Plakut.


Kur pritej që takimi t’i drejtohej kohës shtesë, një kundërsulm i rrezikshëm i Tiranës gjen të papërgatitur futbollistin e Skënderbeut, Radas që gabimisht shtyn topin në rrjetë.

Skenderbeu– Tirana  1-2

Golat: Plaku 51′ / Taku 39′, Radas 90′

Skenderbeu: Shehi, Fagu (Bici 57′), Radas, Gvozdenovic, Arapi, S.Lilaj (Dimo 78′), Orelesi, Kuli (Kerciku 52′), Kuli, Plaku, Pejic

Trajner: Mirel Josa

Tirana: I.Lika, Sina, Dushku, Pisha, Ahmataj, Karabeci (K.Duro 68′), Mucollari, G.Lika, Ferraj (Peposhi 10′ Kalari 83′), Taku, Cota

Trajner: Hulian Rubio

Gjyqtar: Enea Jorgji (Elbasan)

Kartonë të verdhë: Arapi 46′, S.Lilaj 63′, Orelesi 88′ / G.Lika  (2v) 46′, 90′, Dushku (2v)  65′, 83′

Kartonë të kuq: Dushku 83′, G.Lika 90′


busy
komente