HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 19 Maj 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Gugash Magani: Mbijetesen dhe Kupen e Shqiperise
nga AlbaniaSoccer   E martë, 03 Dhjetor 2013 22:52   pdfShtypEmail

gugash magani-i-menduar-Trajneri i ri i Tiranes Gugash Magani pa frike ka deklaruar se skuadra e tij ka mundesi te mbijetoje dhe te fitoje gjithashtu Kupen e Shqiperise. "Duke pare renditjen, per ne primar do te jete kampionati sepse jemi ne vend te fundit. Ndeshja e kupes eshte shume e rendesishme sepse Tirana e ka detyrim te luaje ne te dyja kompeticionet dhe tiu shkoj gjerave deri ne fund. Lushnja eshte nje ekip shume i forte sidomos ne fushen e vet, gje qe e tregoi edhe kete fundjave. Formacioni? Po ju them vetem qe nuk do kete shume ndryshime, pasi nuk eshte momenti por ne do te luajme me dy sulmues. Kushti qe pranova te merrja drejtimin e bardhebluve ishte sepse mu dha garancia qe ne merkaton e janarit do te afrojme lojtare cilesore ne ekip, megjithate une besoj tek skuadra qe kam”, ka deklaruar Magani.


busy
komente