HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 03 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ceki/ Bekim Balaj firmos per tre vjet me Sparten e Prages
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 26 Korrik 2012 09:05   pdfShtypEmail

Bekim_Bala2Sulmuesi Bekim Balaj i kaloi me sukses testet mjekesore dhe nenshkroi nje kontrate tre vjecare me klubin ceke te Sparta Prages.

Sulmuesi i ri ka luajtur me parë të ekipit i Vllaznis ku dhe tërhoqi vëmendjen e klubeve të Evropës perëndimore. Dy vjet më parë ai u transferua në Genclerbirligi Turqisë, por pas sezonit të ardhshëm, ai u kthye në Shqipëri. Sezonin e kaluar ka zhvilluar 37-ndeshje dhe ka shenuar 15-gola.

Balaj ka qene pjese dhe e kombetares U-19  te Shqiperise ku ka luajtur 19-ndeshje dhe ka shënua shtatë gola.

Skeda e Bekim Balaj

Data e
lindjes: 11 Jan 1991

Vendi i lindjes: Shkoder

Pozicioni: Sulmues

Lartësia: 183/cm

Pesha: 72/kg

Shteti: Shqipëri

Klubet e mëparshme:

Vllaznia Shkoder (2009 - 2010) 38/17
Genclerbirligi (2010 - 2011) 2/0
KF Tirana (2011 - 2012) 37/15

Kel Naraci


busy
komente