HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 22 Korrik 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Gjermania/ Bunjaku shënon për fitoren e Kaiserslauternit
nga AlbaniaSoccer   E diel, 25 Nentor 2012 18:51   pdfShtypEmail

albert_bunjaku_nurenbergSulmuesi kosovar, Albert Bunjaku, ka shënuar golin e vetëm në fitoren e Kaiserlauternit në udhëtim ndaj FSV Franfurtit me rezultatin 1:0.

Bunjaku golin e shënoi në minutën e 18-të nga penalltia të cilën e siguroi vetë, derisa u zëvendësua në minutën e 62-të.

Për Bunjakun ky ishte goli i shtatë i shënuar këtë edicion në Bundesliga 2 të Gjermanisë. Ai ka dhënë edhe katër asiste në njëmbëdhjetë ndeshje të luajtura.


Ndërkohë titullar te Frankfurti në ndeshjen e luajtur të shtunën ishin Edmond Kapllani e Odise Roshi.


Roshi u zëvendësua në minutën e 62-të, derisa Kapllani në minutën e 89-të. Me këtë fitore Kaiserslauterni është ngritur në pozitën e dytë me 31 pikë nga 15 ndeshje.


busy
komente