E enjte, 18 Prill 2024
Zvicer/ Shenon Shkelzen Gashi, kualifikohet Grasshoper ne Kupe
nga AlbaniaSoccer   E diel, 10 Nentor 2013 01:51   pdfShtypEmail

Shkelzen-GashiShkelzen Gashi shënoi gol në fitoren 4-1 te Grasshoper në kuadër të Kupës së Zvicrës si mysafirë i ekipit Koniz. Mesfushori i kombetares se Shqiperise shënoi golin e tretë të ekipit në minutën e 83-te. Ai u aktivizua si titullar dhe u zëvendësua në minutat e fundit te takimit. Për GC-në luajti titullar dhe deri në fund të ndeshjes edhe Amir Abrashi. Nuk u aktivizuan ne kete takim per Grasshoper, mesfushori i Shpresave te Shqipersie Imran Bunjaku si dhe mungoi sulmuesi 19 vjecar i talentuar Albion Avdiaj. Per skuadren vendase Koniz u aktivizuan Dukagjin Dedaj si titullar gjate gjithe takimit dhe Labinot Sheholli i cili hyri si zevendesues ne minuten e 58-te. Nuk u aktivizuan Besnik Salihi dhe Albert Spahiu. Me kete fitore Grasshopers kalon ne 1/4 e Kupes se Zvicres