HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 23 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Europa League/ Beqiraj dhe Sadiku golat shqiptare ne Evrope
nga AlbaniaSoccer   E premte, 29 Nentor 2013 07:04   pdfShtypEmail

etrit berishaFatos Beqiraj ka arritur te shenoi golin e vetem per Dinamo Zagreb ne humbjen qe skuadra e tij arriti ne Odessa ndaj Chernomorets, nga ekipi ku aktivizohen dy shqiptaret Kristi Vangjeli dhe Elis Bakaj.

Beqiraj, shenoi ne minuten e 20-te te takimit, duke i dhene avantazhin provizor skuadres Kroate. Vendasit arriten te shenojne dy here ne 15 minutat e fundit tetakimit duke eliminuar perfundimisht Dinamon dhe mbajtur te hapura shpresat per skuadren Ukrainase te kualifikohet ne 32-she. Per Dinamon ne pjesen e dyte u aktivizua edhe Arjan Ademi.

Per Chernomorets nuk u aktivizuaasnjeri nga dy shqiptaret Kristi Vangjeli dhe Elis Bakaj (ne stol).

Berat Sadiku shenoi golin e vetem per skuadren e tij Thun ne humbjen ndaj Rapid ne Viene. Sadiku hyri si zevendesues ne minuten e 59-te kur Thun ishte ne disavantazh 0-1 dhe shenoi tre minuta me pas duke barazuar provizorisht rezultatin, por Boskovic, me golin e realizuar 2 minuta me vone i shkaterroi perfundimisht shpresat e Thun per nje kualifikim te mundshem ne fazen eliminatore.

Muhamed Demiri dhe Emir Lenjani u aktivizuan si titullare gjate gjithe takimit per St Gallen qe humbi 0-4 ne fushen e Kuban.

Lorik Cana dhe Etrit Berisha luajten si titullare gjate gjithe takimit ne fitoren qe Lazio arriti ne Poloni ndaj Legia me rezultat 2-0 duke siguruar kualifikimin midis me te mirave ne turin eliminator

Isli Hidi u paraqit si titullar per Apollon Limasol qe u shkaterrua 4-2 ne Turqi nga Trabzponsor. Kjo ishte ndeshja e dyte e portierit shqiptar ne keto eliminatore

Valon Berisha luajti 90-te minuta si titullar ne fitoren e Salzburg 1-0 ne fushen  e Elfsborg. Skuadres Austriake i duhet te pakten nje pike ne ndeshjen e fundit qe te siguroje vendin si fituese e Grupit dhe nje kualifikim midis 32 me te mirave te UEFA Europa League.

Ergys Kace vazhdon te mos aktivizohet ne keto eliminatore per PAOK qe fitoi 2-0jashte fushe ne Kazakistan ndaj Shakhtar Karagandy duke siguruar nje vend ne fazen eliminatore. Per skuadren greke u aktivizua 83 minuta si titullar mesfushori Sotir Nini

 


busy
komente