HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lazio shton numrin e shqipetarve ne gjirin e saje
nga Albaniassocer   E premte, 23 Janar 2015 22:14   pdfShtypEmail

edon beqiriEkipi bardhekalter ka blere nje lojtare me origjine shqiptare,behet fjale per fantazistin Edon Beqiri.Lojtari ne fjale eshte i datelindjes 1998 dhe vjen nga ekipi zvicerran Montreux.Pas Canes,Strakoshes dhe Berishes tek ekipi i pare dhe Verkaj tek ekipi i te rinjeve Beqiri behet shqiptari i peste tek Lacjo.Pa harruar Igli Taren qe eshte drejtori sportiv i ekipit dhe ideatori i afrimit te lojtareve shqipetare tek ekipi kryeqytetas.


busy
komente