HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Kosovës / Prishtina, Besa e Flamurtari bindëse
nga Yll Begu   E mërkurë, 16 Mars 2011 16:43   pdfShtypEmail
drenica-vellaznimiLiria, Prishtina, Ulpiana, Besa, Flamurtari dhe Gjilani janë gjashtë skuadrat e para çerekfinaliste të Kupës së Kosovës, derisa dy skuadrat e tjera do të përcaktohen në ndeshjet e nesërme, Ferizaj-Ballkani dhe Vëllanznimi-2 Korriku. Liria, e cila synon mbrojtjen e trofeut të fituar vitin e kaluar, e kaloi me sukses takimin kundër KEK-ut që u zhvillua sot në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot, me rezultat 2:1. Ndërkaq, Besa, Prishtina dhe Flamurtari fituan me rezultate bindëse ndaj Lepencit, Artakollit gjegjësisht Drenicës, duke e bërë rrethin e ardhshëm të kësaj gare shumë interesant. 90 minuta nuk mjaftuan për t’u përcaktuar fituesi vetëm në ndeshjen ndërmjet Gjilanit dhe Trepçës’89, ku gjilanasit arritën të kalojnë në çerekfinale vetëm pas vazhdimeve dy herë nga 15 minuta, pasi ndeshja në kohën e rregullt u mbyll 2:2.

Rezultatet
Prishtina-Artakolli4:0
KEK-u-Liria1:2
Ulpiana-Hajvalia 19473:0
Besa-Lepenci6:0
Flamurtari-Drenica4:0
Gjilani-Trepça‘892:2, pas vazhdimeve3:2

Të enjten
Ferizaj-Ballkani
Prizren: Vëllaznimi-2 Korriku


busy
komente