HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Kosovës / 2 Korriku rrëzoi Vëllaznimin, Ferizaj kaloi Ballkanin
nga Yll Begu   E enjte, 17 Mars 2011 18:15   pdfShtypEmail

Flamurtari_gjilaniSkuadra e 2 Korrikut, e cila militon në Ligën e parë të Kosovës ka arritur ta eliminojë skuadrën elitare, Vëllaznimin, në 1/8 e finales së Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e tretë për nga rëndësia e kryeqytetit ka arritur t’i mposht gjakovarët pas gjuajtjeve të penalltive, me rezultat 6:5. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren në kohën e rregullt është mbyllur 1:1. 2 Korriku kaloi në epërsi me golin e Zenelit në pjesën e parë, derisa gjakovarët barazuan në minutat e fundit të ndeshjes nëpërmjet Nikoliqit. Megjithatë në vazhdime asnjëra skuadër nuk e gjeti rrugën e golit, prandaj fituesi u desh të përcaktohet me penallti, ku në serinë prej pesë gjuajtjeve më të mirë u treguan prishtinasit. Në ndeshjen tjetër, Ferizaj arriti ta mposht Ballkanin, me rezultat 2:0, duke vazhduar në këtë mënyrë aventurën në garat e kupës, pasi në kampionat thuajse i kanë humbur të gjitha shpresat për mbetje në elitë. Krahas 2 Korrikut dhe Ferizajt një biletë në çerekfinale e kanë prerë edhe Ulpiana, Besa, Prishtina, Liria, Flamurtari dhe Gjilani.


Rezultatet

Ferizaj - Ballkani 2:0

Vëllaznimi – 2 Korriku 1:1 - 5:6


busy
komente