HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Kosoves/ U tërhoq shorti për rrethin e parë
nga AlbaniaSoccer   E martë, 09 Tetor 2012 16:30   pdfShtypEmail

kupa_kosovesDje ne ambjentet e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për rrethin e parë të Kupës së Kosovës. Shorti u tërhoq në mungesë të përfaqësuesve të klubeve, të cilët edhe një herë nuk shfaqën interesim për të qenë të pranishëm.

Çiftet e rrethit të parë janë si vijon:

DRENICA  -  ARBNESHËT
DRITA - 2 KORRIKU
ULPIANA - GJILANI
PRISHTINA - BALLKANI
FERONIKELI - TEFIK ÇANGA
FLAMURTARI -  TREPÇA
TREPÇA 89 - RILINDJA
MUSHTISHTI - HAJVALIA
DEÇANI -  VËLLAZNIMI

Ndeshjet janë me sistem eliminimi dhe do të zhvillohen me 17 tetor nga ora 13.00 (e mërkurë). Në rast të rezultatit të barabartë, zhvillohen vazhdimet 2 herë nga 15 minuta, e ne rast se nuk përcaktohet fituesi as pas vazhdimeve, do të ekzekutohen penalltitë. Për garat e mëtejme janë kualifikuar: Besa, Istogu, Hysi, Liria, Fushë Kosova, Ferizaj dhe Kosova (V), ngase kundërshtarët e tyre kanë hequr dorë nga garat e Kupës.


busy
komente