HOT NEWS
E mërkurë, 28 Shkurt 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Kosoves/ Orari i ndeshjeve të Kupës
nga AlbaniaSoccer   E martë, 16 Tetor 2012 14:38   pdfShtypEmail

kupa_kosovesTë mërkurën zhvillohen ndeshjet e Rrethit të Parë të Kupës së Kosovës. Për shkak të tërheqjes së shumë klubeve nga garat, në këtë rreth do të zhvillohen vetëm tetë ndeshje.

Orari dhe treshet e gjyqtarëve
DRENICA   -   ARBNESHËT, Fatmir Tahiri,E.Baliqi, F.Kiçina,
Skenderaj, e mërkurë, 17.10.2012 nga ora 13.00

DRITA-2 KORRIKU, Artan Hoxhaj,F.Jakupi,B.Mallaku,

Gjilan, e mërkurë, 17.10.2012 nga ora 13.00

ULPIANA  - GJILANI, Ilir Shuleta,M.Berisha, O.Krasniqi,

Lipjan, e mërkurë, 1710.2012 nga ora 13.00

FLAMURTARI –TREPÇA, Kreshnik Vula,Besnik Batalli,Benon Këpuska,

Prishtinë, e mërkurë, 17.10.2012 nga ora 13.00

TREPÇA ‘89  -  RILINDJA, Gramoz Shala,L. Gegaj,V.Kelmendi,

Mitrovicë, e mërkurë, 17.10.2012 nga ora 13.00

DEÇANI   -VËLLAZNIMI, Artan Tahiri,D.Preniqi,F.Berisha,

Gjakovë, e mërkurë,17.10.2012 nga ora 13.00

RAMIZ SADIKU-LLAMKOS KOSOVA, Selim Isufi,M.Baliu,B.Sejdiu,

Prishtinë, e mërkurë 17.10.2012 nga ora 13.00

FERONIKELI – TEFIK ÇANGA, Genc Nuza,A.Ramadani,Avdi Jupolli.

Drenas, e enjte, 18.10.2012 nga ora 13.00

MUSHTISHTI-HAJVALIA, nuk zhvillohet, KF “Mushtishti”ka hequr dorë nga garat.

Besa, Istogu, Hysi, Liria, Fushë Kosova, Ferizaj dhe Prishtina, kualifikohen për garat e mëtejme për shkak të mospjesëmarrjes nga gara të kundërshtarëve të tyre.


busy
komente
 

Lajmet e Fundit

    Lajmet me te lexuara

      Komentet e fundit