HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 25 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kosova U-19 në Turneun Ndërkombëtar Tilki të Hungarisë
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 17 Shtator 2009 16:40   pdfShtypEmail

ffkFatmir Bytyçi

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK)-së, Eroll Salihu, sot ka pritur në një takim përfaqësuesen e Ambasadës së Hungarisë, znj. Atila Fodor, ku është biseduar për bashkëpunimin e FFK-së me Federatën dhe klubet sportive nga Hungaria.

“Me këtë rast znj. Fodor i dorëzoi z. Salihu ftesën për Përfaqësuesen U-19 të Kosovës, që të marrë pjesë në një turne që do të zhvillohet në Komunën Tilki të Hungarisë gjatë prillit apo fillimit të muajit maj 2010 në kompleksin më të ri dhe më modern sportiv që këto ditë është hapur në këtë komunë, hapjen e të cilit e bën kryetari i FIFA-s, Sep Blatter dhe ai i UEFA-s, Michel Platini”, është thënë nga zyrtarët e FFK-së.

Ky takim është rrjedhojë i takimit që ka pasur kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri me kryetarin e Komunës së Tilkit, dr. Imre Rethy.


busy
komente