HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 05 Tetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Përfaqësuesja / Duraku: E kam merituar të jem pjesë e Përfaqësueses
nga Yll Begu   E martë, 29 Mars 2011 11:03   pdfShtypEmail

roland-durakuMbrojtësi aktual i Lirisë, Roland Duraku ndihet i zhgënjyer me anashkalimin që i bëri përzgjedhësi, Albert Bunjaki, për miqësoren kundër Renovës (0:0). Futbollisti gjakovar ka qenë anëtar i rregullt i përfaqësueses në katër vitet e fundit, por jo edhe për grumbullimin e fundit. “Kam pritur se përzgjedhësi do të më ftoj sërish, por nuk u ftova. Megjithatë, e respektoj vendimin e përzgjedhësit”, tha Duraku. “Nuk e kontestoj aspak deklaratën e përzgjedhësit se Superliga e Kosovës nuk është aq cilësore, por ai duhet ta kuptojë se këtu janë disa futbollistë që meritojnë të ftohen në përfaqësuese. Duket se përzgjedhësi e ka të vështirë ta shoh formën tonë, pasi jeton jashtë vendit, prandaj ne futbollistët që luajmë në Kosovë do ta kemi të vështirë të sigurojmë ftesën prej tij. Mirëpo, besoj se në të ardhmen sërish do të jem pjesë e përfaqësueses”, shtoi Duraku.


busy
komente