HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 27 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kosova/ Vokrri ftohet në debatin "Futbolli është më shumë se lojë"
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 11 Tetor 2012 17:05   pdfShtypEmail

fadil_vokrriMe ftesë të Klubit Diplomatik të Gjenevës, kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri do të marrë pjesë në konferencën debat me temën: “Futbolli është më shumë se lojë”.

Në këtë debat është i ftuar presidenti i FIFA-s, Sep Blatter, i cili veç temës do t’u përgjigjet pyetjeve të një numri të madh të ftuarish nga jeta politike dhe sportive evropiane e botërore. Debati do të mbahet të hënën më 15 tetor në hotel “Inter-Continental” në Gjenevë. Kryetarin Vokrri në Gjenevë do ta presë z. Tahir Shabani, këshilltar i jashtëm politikë në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale të Republikës së Kosovës, i cili edhe ka përgatit  pjesëmarrjen në këtë konferencë.


busy
komente