HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 30 Mars 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqësore/ Në qershor mund të luhet Kosovë – Argjentinë
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 15 Prill 2013 21:04   pdfShtypEmail
kosovaMediat kosovare kanë raportuar një lajm sensacional. Argjentina mund të jetë kundërshtari i afërt për Kombëtaren e Kosovës në një ndeshje miqësore që mund të luhet në muajin qershor. Vendimi përfundimtar do të jetë nga FIFA gjatë muajit maj, kur do të mbahet dhe kongresi i rradhës. Gjatë kësaj periudhe, presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter do të ketë bisedime me palën serbe të futbollit, pasi është autorizuar që vet kreu i futbollit botëror ta zgjidh këtë çështje. Nëse çdo gjë shkon sipas parashikimeve, skuadra e Albert Bunjakut do ta ketë përballë Lionel Messin me shokë.

busy
komente