HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 22 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqësore/ Yjet e Kosovës, të shtunën në Prishtinë
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 10 Qershor 2013 22:12   pdfShtypEmail

prishtina2Një ndeshje luksi do të zhvillohet të shtunën në stadiumin e Prishtinës. Klubi kryeqytetas ka ftuar rreth 40 futbollistë yje të Kosovës që luajnë në shtete të ndryshme e për kombëtare te ndryshme futbollistike për të luajtur një ndeshje miqësore. Ky takim ka nisur të organizohet dhe do të luhet me dritat e prozhektorëve të ndezur në orën 20:00. Në këtë ndeshje kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre lojtarë si Lorik Cana, Granit Xhaka, Etrit Berisha, Valon Behrami, Debatik Curri, Armend Dallku, Sajmir Ujkani, dy vëllezrit Migjen dhe Vullnet Basha por dhe yje të tjerë të njohur me origjinë nga Kosova. Interesimi për këtë miqësore parashikohet të jetë I jashtëzakonshëm dhe shumë shpejt do të ketë të tjera njoftime për këtë ndeshje spektakolare që po përgatisin në Prishtinë


busy
komente