HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 22 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kosova/ Vëllaznimi shkarkon trajnerin Shengyli
nga AlbaniaSoccer   E martë, 23 Tetor 2012 14:00   pdfShtypEmail

skender_shengyliKryesia e klubit të futbollit Vëllaznimi nga Gjakova ka shkarkuar të hënën kryetrajnerin Skënder Shengyli dhe dy ndihmësit e tij, Luan Tabaku e Arben Lleshi.

Këtë vendim ajo e ka marrë, pasi ka vlerësuar se në pjesën e parë të kampionatit skuadra gjakovare ka qenë nën nivelin pritur.

Në një komunikatë që ka lëshuar të hënën pasdite, e që është nënshkruar nga kryetari i klubit Agim Koci, në arsyetim theksohet se vendimi është marrë pasi kryesia e ka vlerësuar se barrën kryesore për lojëra dhe rezultate të dobëta e bart shtabi teknik i skuadrës.


busy
komente