HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 07 Tetor 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Raiffeisen Superliga/ Ndeshjet e javes se XIX
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 14 Mars 2013 16:23   pdfShtypEmail

raiffasen_superliga_KosovesKomisioni i Garave i Raiffeisen Superligës ka aprovuar kërkesën e KF “Hysi” për ndryshimin e terminin të ndeshjes Hysi-Prishtina, e cila do të zhvillohet të shtunën në Merdar. Ndërrimi i terminit të kësaj ndeshje ka sjellë edhe ndryshimin e terminit të ndeshjes Hajvalia-Llamkos Kosova, e paraparë për të shtunën. Kjo sfidë është zhvendosur për një ditë më vonë, për shkak të transmetimeve televizive. Ndryshimi i ditës së zhvillimit të ndeshjes ndërmjet Hysit dhe Prishtinës është bërë nga shkaku i punimeve dhe instalimit të kabllove në terminalin në Merdar. Komisioni i Garave ka hasur në mirëkuptim të ndryshimit të këtyre termineve edhe te Prishtina, Hajvalia dhe Llamkos Kosova.
KG kërkon mirëkuptim nga të gjithë, por një ndërrim i këtyre termineve ishte imponuar për arsyen e cekur më lartë.

Orari i ndeshjeve
E shtunë, 16.03.2013 nga ora 14.00
Merdar: HYSI - PRISHTINA..................SupersportKosova 1
Pejë: BESA - VËLLAZNIMI.....................RTV21

E diel, 17.03.2013 nga ora 14.00:
Drita – Drenica
Trepça 89 – Liria
Obiliq: Hajvalia-Llamkos Kosova.......SupersportKosova1
Skenderaj: Feronikeli-Trepça


busy
komente