HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 28 Shtator 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Raiffeisen Superliga/ Prishtina e rrit epërsinë ndaj ndjekësve
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 25 Mars 2013 23:25   pdfShtypEmail

Prishtina-liriaSkuadra e Prishtinës ka shënuar fitore tejet të vështirë në kuadër të javës së 20-të në Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Hajvalinë, të dielën, në kryeqytet, me rezultat 1:0. Deri te arkëtimi i këtyre tri pikëve bardhekaltrit kanë ardhur pas një loje zhgënjyese, me golin që e shënoi Behar Maliqi, me gjuajtje me kokë në minutën e 84-t.  Me këtë fitore Prishtina është shkëputur në gjashtë pikë ndaj ndjekëses më të afërt, Trepçës’89. Fitore të rëndësishme para tifozëve të vet ka realizuar edhe Vëllaznimi, duke e mposhtur Hysin, 3:1. Ky trepikësh i mban me shpresa gjakovarët për mbijetesë. Dy gola për kuqezinjtë i ka shënuar Agron Skeraj (23’, 38’), derisa golin e tretë e ka shënuar Bushaj, në minutën e 89-të. Ndërkaq, golin e barazimit të përkohshëm për Hysin e realizoi Bujar Idrizi, në minutën e 29-të. Llapjanët nga minuta e 78-të kanë luajtur me një lojtar më pak, pasi Ademaj është përjashtuar për shkak të dy kartonë të verdhë. Ndërkohë, sfida e tretë e ditës së sotme në Vushtrri ndërmjet dy skuadrave që luftojnë për mbijetesë, Llamkos Kosovës dhe Feronikelit është mbyllur pa gola (0:0).


busy
komente