HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 27 Shkurt 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Raiffeisen Superliga Kosova/ Llamkos Kosova - Besa 2:1
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 11 Nentor 2013 02:54   pdfShtypEmail
Në Stadiumin “Ferki Aliu” në Vushtrri, Llamkos Kosova ka mundur me vështirësi Besën e Pejës 2:1. Të parët në epërsi erdhën Vushtrriasit . Pas futjes në lojë të lojëtarëve zëvendësues, Faton Zejnullahu dhe Leart Emini, skuadra rriti nivelin e lojes dhe ishin pikërisht këta lojtare qe u bene protagoniste të golit të epërsisë  që u shënua në minutën e 53-të. Pas harkimit nga këndi i djathtë nga Faton Zejnullahu, më së larti në tufën e lojtarëve kërceu Lerat Emini qe me nje goditje te sakte e kaloi ekipin e Llamkos Kosova ne avantazh. Besa e Pejës nga minuta e 66-të mbeti me një lojtar më pak pasi gjyqtari Tahiri me të drejtë e përjashtoi nga loja Shpëtim Zharën, i cili në mënyrtë të parregullt si lojtar i fundit ndërhyri ndaj Semir Zenelit
Nuk kaloi shumë kohë, Egzon Gashi, i Besës barazoi rezultatin në minutën e 79-të në 1:1. Pas harkimit nga e djathta, topi kaloi të gjithë futbollistët dhe u përplas në portën e portierit Petrit Tahiri. Një minutë para përfundimit të ndeshjes, Labinot Osmani, shfrytëzoi një pakujdesi të pejanëve dhe e dergoi topin ne rrjetë. . Me këtë fitore Llamkos Kosova edhe më tej kryeson në renditje me 31 pikë.

busy
komente
 

Lajmet e Fundit

    Lajmet me te lexuara

      Komentet e fundit