HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 28 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Admir Memedi ndihmon klubin e tij të vendlindjes “KF Gostivari”
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 16 Janar 2013 17:35    pdf Shtyp Email

admir_mehmedi_Ylli shqiptar i Dinamo Kievit, Admir Mehmedi së bashku me disa sponsorë të tjerë qytetit të Gostivarit ka vendosur të ndihmojë klubin e tij të vendlindjes, KF Gostivari, duke ua mbuluar harxhimet e përgatitjeve që do t’i zhvillojë skuadra shqiptare në Antalia të Turqisë.

“I tëre udhëtimi dhe qëndrimi e skuadrës në Antalia përkrahet nga Admir Mehmedi, pastaj Nagip Memedi, një biznesmen i njohur me vendbanim në Zvicër si dhe Remzi Abdullai, drejtor i Vardar Dolomit. Me këtë rast dëshiroj t’i falënderoj publikisht personat në fjalë”, deklaroi Vesel Memedi, kryetar i KF Gostivari.

Ekspedita e KF Gostivari për në Antalia do të niset me 4 shkurt me autobus të kompanisë transportuese nga Gostivari “Nasir Tours”, që është sponsor i udhëtimit.

“Kjo është një ndihmë e madhe për klubin për realizimin e ëndrrës së kamotshme të futbolldashësve në Gostivar”, theksoi Mehmedi, duke falënderuar publikisht përkrahësit e klubit.

Në Antali, skuadra do të zhvillojë  4 ndeshje kontrolluese me ekipe të njohura nga vende të ndryshme evropiane që poashtu gjenden në përgatitje në Antalia, ndërsa kundërshtarët do të bëhen të ditur në ditët në vijim.


busy
komente