HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 27 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Maqedonia/ Idriz Ibishi rikthehet ne krye të Shkëndijës
nga AlbaniaSoccer   E martë, 12 Shkurt 2013 17:18   pdfShtypEmail

shkendijaTentimet e njëpasnjëshme të Idriz Ibishit për ta rikthyer Shkëndijën në duart e tij më në fund kanë dhënë rezultatin e duhur.

Të hënën në mbrëmje Regjistri Qendror i Republikës së Maqedonisë ka vendosur në favor të tij, dhe ai më në fund rikthehet në zyrat e klubit. Ibishi asnjëherë se kishte humbur shpresën, duke theksuar se e drejta ishte në anën e tij dhe gjithmonë ka qenë i bindur se do të triumfojë.

“Po, regjistri qendror ka vendosur në anën time. Do të kthehem tek Shkëndija, por për hollësi të tjera do t’ju njoftojë pak më vonë. Do të mundohem ta kthej Shkëndijën, aty ku e meriton të jetë, mirëpo do të më duhet kohë për ta drejtuar klubin në binarë të vërtetë. Kaq mund të them për momentin”, tha Idriz Ibishi.

Në kohën e tij, Shkëndija fitoi titullin e kampionit në kampionatin e Maqedonisë, mirëpo më vonë lindën mosmarrëveshje me tashmë ish-kryetarin Nuriman Shaqiri, se cili nga ata dy do të sundojnë me ekipin tetovar.


busy
komente