HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Shkurt 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Maqedonise/ Shkëndija kualifikohet në 1/8 e finales të Kupës
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 22 Gusht 2012 15:59   pdfShtypEmail

shkendijaSkuadra e Plaçkovicës ka njoftuar FFM-në se nuk ka mundësi të sigurojë terren i cili përmbush kriteret e vendosura nga FFM-ja për zhvillimin e ndeshjeve të 1/16 së finales së Kupës së Maqedonisë.

Me këtë edhe ndeshja e kësaj skuadre me Shkëndijën e Tetovës nuk do të zhvillohet. Në bazë të rregulloreve ndeshja Plaçkovica – Shkëndija regjistrohet me rezultatin zyrtar 3-0 në favor të tetovarëve.

Me këtë Shkëndija ka siguruar kualifikimin në mesin e 16-skuadrave më të mira. FFM-ja, në bazë të rregulloreve për gara në Kupën e Maqedonisë, sivjet kishte rritur kriteret e saja dhe skuadrat për të bërë gara në 1/16 e finales duhej të luanin në një fushë e cila plotëson kushte për garim në Ligën e Parë dhe atë të Dytë të Maqedonisë në futboll.


busy
komente