HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Janar 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa Maqedonise/ Shkendija dhe Renova fitojn ndeshjet e para ne kupe
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 10 Shtator 2012 07:11   pdfShtypEmail

kupa_e_maqedonis___132304198Pas përballjes së parë të 1/8 së finales së Kupës së Maqedonisë, e cila u mbyll me barazim pa gola në mes Pobeda Juniorit dhe Dritës së Bogovinës, dje u zhvilluan 7 përballjet e tjera.

Në Tetovë, Shkëndija me 1-0 mundi skuadrën e Bregallnicës, falë golit të shënuar nga Ertan Demiri. Pelisteri shënoi fitore bindëse, 5-0 kundër skuadrës Babi, ndërsa Renova me të njëjtin rezultat 5-0, si mysafirë mundi 11 Oktomvrit,dhe me një këmbë është në raundin tjetër të garave të Kupës.

Gjashtë gola u shënuan në Shkup, kur Metalurgu u ndal me barazim 3-3 me Horizont Turnovën, e cila vazhdimisht ishte në epërsi. Teteksi siguroi fitore me 2-0 në terrenin e Lokomotivës, ndërsa me 1-0 Sileksi mundi Bashkimin në Kumanovë.

Sfida Vardari-Euromilku është shtyrë për datën 19 shtator, ndërsa përballjet kthyese do të zhvillohen më 26 shtator. Ndërkohë përkundër ndryshimeve në shtëpinë e futbollit, në sitin zyrtar nuk kishte asnjë informatë zyrtare për sfidat e 1/8 së finale së Kupës së Maqedonisë.

Rezultatet e ndeshjeve te 1/8 së kupes se Maqedonise:

Metalurgu 3–3 Horizonti
Lokomotiva 0–2 Teteksi
Bashkimi 0–1 Sileksi
Pelisteri 5–0 Babi
Shkëndija 1–0 Bregallnica
Pobeda J. 0–0 Drita
11 Oktomvri 0–5 Renova


busy
komente