HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Pogradeci/ Shkarkohet trajneri Ardian Abazaj, promovohet Arben Mahmutaj
nga AlbaniaSoccer   E martë, 10 Dhjetor 2013 00:33   pdfShtypEmail

pogradeci thumbSot eshte shkarkuar trajneri i Pogradecit Ardian Abazaj. Shkaku kryesor i shkarkimit te tij ka qene mungesa e rezultateve nga skuadra Pogradecare.  Shkarkimi nga detyra, trajnerit Abazaj i eshte komunikuar nga drejtuesit e Bashkise se qytetit.  Duhet thene se skuadra liqenore kishte plot kater ndeshje qe nuk njihte shijen e fitores.  Fitorja e fundit nen drejtimin e trajnerit  e Abazaj ka qene ajo 2 Nentorit, ndaj Dinamos  1-0, ne Stadiumin “Gjorgji Kycyku” te Pogradecit. 

Menjehre pas largimit te trajnerit Abazaj , drejtuesit e Bashkise te qytetit liqenor  kane emruar trajnerin e ri . Behet fjale per Arben Mahmutajn, i cili kryen njeherazi dy detyra ate te sekretarit te klubit dhe te trajnerit te moshave (U19). Interesant eshte fakti se skuadra  (U19), e drejtuar nga sekretari Mahmutaj, aktualisht ndodhet ne vendin e fundit ne renditje. Gjithashtu, duhet permendur qe skuadra pogradecare ka me shume se pese muaj qe nuk eshte paguar nga Bashkia e qytetit aktualisht sponsorja kryesore e skuadres  liqenore. Ish trajneri Abazaj nuk ka pranuar te komentoj vendimin e drejtuesve bashkiak, por kuptohet qe situata ku eshte katandisur skuadre qytetit te tij eshte rrjedhoje  e gjendjes jo te mire financiare ku eshte mberthyer prej pese muajsh.  Para dy javesh futbollistet e skuadres liqenore bojkotuan seancat stervitore per shkak te mos respektimit te shlyrjes ne afat te pagesave mujore. Trajneri i ri Mahmutaj  do te kete debutimin e tij te pare kete fundjave ne Pogradec, ndaj Luftetarit te vendit te parafundit. 


busy
komente