HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 22 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria e pare/ Dinamo rikthehet ne gare per vendin e dyte
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 14 Dhjetor 2013 21:31   pdfShtypEmail

DinamoJava e 14-te e Kategorise se pare, ka sjelle disa rezultate te paparashikuara. Elbasani dhe Apolonia, dy skuadrat e vendeve te para u ndalen ne barazime dhe menjehere Dinamo e ka pare veten ne gare per vendin e dyte pas fitores se rradhes qe mori ndaj Butrintin. Ne takimet e tjera, Pogradeci mundi Luftetarin, ndersa Tomori fitoi ndaj Velecikut.

JAVA E 14-te

APOLONIA-TERBUNI 0-0

Gjyqtare: B.Breshani, E.Barushi, G.Qirici

POGRADECI-LUFTETARI 3-0

Golat: Pengu 14′, Jahaj 56′, Topllari 89′

Gjyqtare: H.Llapra, R.Malaj, E.Pulaj

KAMZA-ELBASANI 1-1

Golat: Blloku 86′ (pen) / Dalipi 43′

Gjyqtare: K.Cjapi, N.Rrapaj, E.Pashaj

MAMURRASI-SHKUMBINI 0-2

Golat: E.Magani 6′, A.Magani 73′

Gjyqtare: E.Hoxha, G.Koka, P.Simoni

HIMARA-ADA 0-0

Golat: Guga 15′

ALBPETROL-BURRELI 1-0

Golat: Kapo 83′

Gjyqtare: A.Beqiri, D.Myftari, A.Shkreta

DINAMO-BUTRINTI 1-0 Golat: Turtulli 37′

Gjyqtare: R.Sadiku, E.Ganxhi, E.Bodeci

VELEÇIKU-TOMORI 0-1

Golat: Daullexhiu 18′

Gjyqtare: E.Durmishi, D.Rexha, N.Bregasi


busy
komente