HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lorik Cana firmos me Saunderland
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 01 Gusht 2009 17:45   pdfShtypEmail

Lorik Cana SunderlandZyrtarizohet kalimi ne Premier League.
Mesfushori i skuadres kombetare shqiptare dhe ish kapiteni i Olimpikut te Marsejes ka zyrtarizuar kalimin e tij tek klubi anglez Saunderland i Premier League. pas shume kerkesave te paraqitura nga klube te ndrsyhme Liverpul, Everton, Saunderland, Olimpik marseje, hamburg e shume te tjera, Loriku vendosi te kaloje tek Saunderland, ku sipas drejtuesave te skuadres mesfushori shqiptar, pritet qe edhe tek ky ekip te mbaje shiritin e kapitenit. "Jam shume i gezuar qe kam firmosur me Saunderland. Jam shume entuziast qe do te aktivizohem ne Premier League dhe mezi pres fillimin e sezonit. Eshte nje aventure e re per mua dhe jam i elektrizuar per perfaqesimin tim tek Saunderland", cilesoi Cana, perpara mediave gjate prezantimit te tij tek skuadra e re dhe pak caste perpara stervitjes se pare me skuadren e re.


busy
komente