HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 17 Maj 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Zvicer/ Armando Sadiku transferohet tek Zyrihu
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 13 Nentor 2013 16:17   pdfShtypEmail

Armando-Sadiku.Tifozi.info Armando Sadiku eshte zyrtarisht pjese e skuadres se Zyrihut. Sulmuesi shqiptar pas dy vitesh ne Kategorine e Dyte ka mundur te bej hapin e madh. Kalimi i tij nga Lugano do te behet ne janar. Shifrat e operacionit qe transferon shqiptarin tek Zyrihu nuk behen te ditura. Sadiku ne 82 ndeshje te luajtura ka shenuar 52 gola ne Zvicer dhe kjo beri qe te jete i lakmuar nga shume skuadra.


busy
komente