HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Dhjetor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Sonte kunder Maqedonise fillon rrugetimi i Shqiperise ne Rusi 2018
nga Administrator   E hënë, 05 Shtator 2016 16:17   pdfShtypEmail

stadiumi-loro-boriciSonte ne oren 20:45 fillon rrugetimi i kombetares Shqiptare ne eliminatoret e kampionatit boteror Rusi 2018. Shqiperia ben pjese ne grupin G, sebashku me Spanjen, Italine, Izraelin, Maqedonine dhe Lihtenshtain.
Kuqezinjte do te fillojne keto eliminatore kunder ekipit te Maqedonise. Ndeshja luhet ne stadiumin e rikonstruktuar te Shkoders, Loro Boriçi, dhe sipas informacioneve te dhene nga Federata Shqiptare e Futbollit pritet qe te jene me shume se sa 15000 tifoze. 
Tranjeri Gianni de Biasi pritet qe te filloje ndeshjen me modulin 4-5-1 ku mund te trasformohet ne 4-3-3.
Ne porte pritet te jete i zakonshmi Berisha, ne mbrojtje do te rreshtohen Agolli, Mavraj, Gjimshiti dhe Hysaj. Ne mesfushe, ku alternativat nuk mungojne, pritet qe te aktivizohen Kukeli, Lenjani, Xhaka, Abrashi, Gashi, por nuk perjashtohet mundesia qe ne vend te Lenjanit te luaje Hyka. Sulmi pritet ti besohet Sadikut. Pas pak dilemat e formacionit do te shuhen dhe do te shohim se me cfare formacioni do te filloje ndeshjen Shqiperia. 
 


busy
komente