HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 08 Dhjetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Tre pike dhe PIKE
nga Gent Mebelli   E premte, 26 Mars 2021 02:31   pdfShtypEmail

 

ANDORRA: Gomes I Llovera, Vales, San Nikolas, Rubio I Martinez, Rebes, Vieira, Cervos I Alaez, Fernandez.
Trajner: Koldo Alvarez

SHQIPËRI: Berisha I Gjimshiti, Kumbulla, Ismalji, Lenjani, Hysaj I Gjasula, Bare, Memushaj I Cikalleshi, Manaj.
Trajner: Edi Reja

Shqiperia e nis me kembe e mbare rrugen per ne Boterorin "Katar 2022", duke mposhtur Andorren me rezultatin 1-0.

Ne minuten e 41' te ndeshjes, mbas nje kombinimi te bukur me Baren, mesfushori i krahut te majte Ermir Lenjani mposht portierin Gomes duke gjuajtur forte me majten.

Ashtu si dekraroi ne konferencen e shtypit nje dite perpara sfides kunder Andores, Edi Reja nuk beri eksperimente. Me skemen 3-5-2, ai i besoi lojtareve qe i dhuruan vendin e pare ne grupin e katert te Liges C ne kompeticionin " UEFA Nations League 2020/21".

Duke pasur vetem nje dite kohe per te pergatitur ndeshjen me Andoren, nuk mund te prisnim mrekullira.
Ne pjesen e pare te ndeshjes ekipi beri nje loje te mire me kombinime dhe aksione te bukura ne fazen sulmuese.
Ne pjesen e dyte vuajti presingun e Andorres duke humbur saktesine ne pasime, fantazine ne mesfushe dhe qetesine ne sulm.

Me nje fitore minimale Kombetarja Shqiptare ben detyren dhe merr:

Tre pike dhe PIKE !

Forca SHQIPERI

Gent Mebelli


busy
komente