HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 18 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Brian Gruda mund te beje diferencen
nga Gent Mebelli   E mërkurë, 25 Mars 2020 00:00   pdfShtypEmail

brajan-gruda-fsv-mainz-05-u19-2022-23-1668773619-96885Brian Gruda mund të bëjë diferencën

Talenti i Mainz 05 shumë kreativ dhe besoj se nuk duhet t'i jepni shumë udhëzime taktike në fushë.

Ai duhet të shprehet në mënyrën më të mire te mundeshme tha kapiteni i ekipit Silvan Widmer në intervistë.

Shpresoj qe ai mund të mbajë stilin e tij kreativ dhe të shkujdesur për shumë vite në vijim.

Ai mund dhe duhet të përfitojë shumë më tepër nga talenti dhe mundësitë e tij, nga ne do te kete gjithmone

mbështetje per tu permiresuar jo vetem nga ana tekniko-taktike, por edhe nga ana atletike, ku ka shume deficite.

Brian Gruda eshte ne rrugen e duhur per tu bere nje lojtar i rendësishem për Mainz 05 në të ardhmen.

 

Gent Mebelli


busy
komente