HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 24 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-17/ Shqiperia drejt Holandes per te bere mrekulline !
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 21 Mars 2012 15:46   pdfShtypEmail

u-17_shqiperi_kosova_1_1Kombëtarja e 17-vjeçareve ne futboll  u nise te martën ne Holande për aventurën e dyte dhe me te rëndësishme për kualifikueset e evropianit.

Kuqezinjtë arritën një kualifikim historik ne elite round pasi u renditen te dytët ne grupin 12 ku merrnin pjese pas krahëve te Gjermanisë e duke lënë jashtë Sllovakinë dhe Estonin. Tashme prova është me e vështire pasi ne grupin e ardhshëm bëjnë pjese kampionet ne fuqi te Evropës, Holanda Serbia dhe Irlanda.

Ne Elite Round bëjnë pjese 28-ekipe kombëtare te ndara ne 7-grupe. Nga çdo grup kualifikohet një ekip qe i bashkëngjitet vendit organizator Sllovenisë ne finalet e evropianit te 17-vjeçareve.

Takimin e pare ne grupin e 5-te kuqezinjtë do ta luajnë ne datën 22-mars kundër vendasve te Holandës ndërsa dy dite me vone ekipi Mustedanagic sfidon kombëtaren serbe. Ndeshja e fundit kundër Irlandes është ne datën 26-mars.


busy
komente