HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 22 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-19/ Ne dy miqesore marrin nje fitore dhe nje humbje
nga AlbaniaSoccer   E premte, 21 Shtator 2012 15:56   pdfShtypEmail

u-19_shqiperiPas terheqjes se skuadres se Maqedonise, ekipi Kombetar i Shqiperise Under 19 vjec nen drejtimin e trajnerit te saj Foto Strakosha ka perfunduar dy ndeshjet pergatitore ne prag te Eliminatoreve EURO 2013 per moshen te cilat do te zhvillohen ne vendin tone, pikerisht ne qytet Fier dhe Vlore.
Ne takimin e pare te rinjte kuqezinj kane arritur te fitojne me skuadren e Pogradecit me rezultatin 3-1 duke trguar nje stabilitet dhe ritem te kenaqshem ne fushen e lojes.
Takimi i dyte u zhvillua po ne stadiumin e Pogradecit, por perballe ishin Kampionet e Shqiperise Skenderbeu. Gjate ketij takimi Strakosha provoi te gjithe lojtaret e grumbulluar sepse edhe perballja ishte e nivelit me te larte. Rezulatati perfundimtar ishte 4-1 per korcaret.
Strakosha ne perfundim te dy provave ne pergjithesi ka mbetur i kenaqur nga impenjimi por jo nga niveli qe duhet te paraqesin realisht lojtaret e tij.


busy
komente