HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 17 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Tragjedi/ Humb jetën futbollisti i Kukësit, Ilirian Thaçi
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 01 Dhjetor 2012 09:18   pdfShtypEmail

ball_goalNjë futbollist ka humbur jetën në Kukës, ndërsa luhej një miqësore mes ekipit vendas të 17-vjeçarëve dhe moshatarëve të tyre të Prizrenit. Ilirian Thaçi, 17-vjeçar i ekipit të Kukësit, u rrëzua në fushën e lojës e humbi jetën ndërsa transportohej për në spital dhe sipas mjekëve është goditur nga një atak në zemër.

Futbollisti ri nuk ka mundur pra të marrë ndihmën mjekësore, ndërsa nuk dihet sesa të shpejta kanë qenë veprimet për dhënien e ndihmës.

Rastet e goditjeve fatale në fushën e lojës kanë qenë jo të rralla në sportin e futbollit dhe një nga tragjeditë më të fundit ishte ajo e futbollistit italian të Livornos, Piermario Morozini, i cili vdiq pasi u godit nga infarkti në stadium, ndërsa ndihma e shpejtë u vonua për shkak të bllokimit të hyrjes së stadiumit dhe mosardhjes në kohë të autombulancës.

Në Angli, Fabris Muamba futbollisti i Boltonit, shpëtoi nga ataku në zemër pikërisht për shkak se ndihma e shpejtë u mor në kohën e duhur.


busy
komente