HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 04 Dhjetor 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Valmir Berisha, 17 vjecari qe fitoi ‘Kepucen e Arte” ne kampionatin boteror
nga AlbaniaSoccer   E premte, 08 Nentor 2013 22:28   pdfShtypEmail

valmir berishaValmir Berisha ka fituar ‘Kepucen e Arte’ ne Kupen e Botes per 17 vjecaret. Ky kompeticion u zhvillia ne Emiratet e Bashkuara Arabe. Valmiri shenoi tre gola ndaj Argjentines U 17, per ti dhuruar Suedise vendin e trete dhe medaljen e bronzte ne Boteror. Berisha fitoi ‘Kepucen e Arte’ me shtate gola ne po kaq ndeshje duke bere per vete shume menaxhere dhe drejtore klubesh qe e kane ndjekur nga afer. Pavarsisht se Berisha eshte me Suedine e 17 vjecareve, Shqiperia ka ende kohe per ta bindur lojtarin e talentuar.


busy
komente