HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 26 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U19/ Bullgari – Shqiperi 1-1
nga AlbaniaSoccer   E diel, 17 Nentor 2013 20:33   pdfShtypEmail

kombetarja u 19Shqiperia U-19, eshte eliminuar ne turneun eliminator, faza e pare qe eshte zhvilluar ne Bullgari. Skuadra e drejtuar nga Foto Strakosha, ka humbur ndeshjen e pare 1-0 ndaj Greqise dhe me pas ka barazuar dy takime te tjera , kunder Sllovakise 1-1 dhe me te njejtin rezultat, kunder te te zoteve te shtepise, Bullgarise. Me dy pike, Shqiperia eshte renditur ne vendin e fundit ne grup, nderkohe qe pas barazimit 3-3, ndaj Sllovakise, Greqia eshte renditur e para ne grupin e 6 eliminator te ketij Europiani, qe do te vazhdoje vitin e ardhshem, ndeshjet ne “Elite raund”.

Bullgari – Shqiperi 1-1

Lovech Stadion. Bullgari

Gjyqtar: Eitan Shemeulevitch

Shqiperia: Strakosha, Sokoli, Hoxhallari, Syky, Zeqaj, Gjini (’59 Cekici), Kavazaj, Qose (’86 Kame),Ymerj, Prendi, Ademi (‘ 64 Kalaja).

Bullgaria: Lyubenov, Galabov, Vutov, Orabchev, Hubchev, R. Tconev, Vitanov, Minchev,M. Tsonev (’56 Misyak) , Vasiliev (’48 Daskalov), Dryanov.

Shenues: ‘ 61 Daskalov, Prendi ’75.

Karton i verdhe: Qose, Vasiliev, Daskalov, Sokoli

Karton i kuq: Orabchev.


busy
komente