HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 26 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Elite Raund/ Kombetarja U-17 meson kundershtaret
nga AlbaniaSoccer   E premte, 29 Nentor 2013 00:02   pdfShtypEmail

Kombetarja U17Ne Nyon te Zvicres është hedhur edhe shorti kualifikues për Europianin U-17 që do të zhvillohet në Maltë në vitin 2014. Shqipëria pasi u kualifikua per nete kete nivel elitar, synon te bej gjera te medha edhe pse pasi pa skuadrat kundershtare qe i rezervoi shorti, kuptoi se do te jete e veshtire. 17 vjecaret e talentuar do te perballen me skuadra te forta dhe shancet per te vazhduar me tej jane te vogla. Angli, Cekia dhe Italia jane skuadrat me te cilat do te garojne kuqezinjte e drejtuar nga Xhemal Mustedanagic. Nje short vrases ky qe ka merzitur trajnerin boshnjak qe shpresonte per dicka me mire. “Elite Raund” do te zhvillohet ne Republiken Ceke, me datat 26,28 dhe 31 mars te vitit 2014.


busy
komente