HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 28 Nentor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Akomodohet "Shpresa", fillon stervitjet
nga AlbaniaSoccer   E martë, 01 Shtator 2009 11:30   pdfShtypEmail

shpresat_1Skuadra e Shpresave është  grumbulluar në rezidencën e saj të përheshme në hotel “Leonardo”  në qytetin e Durrësit. Në dispozicion të trajnerit Bushati kanë qenë të gjithe fubollistët me përjashtim të sulmuesit Ahmet Jonuzi i cili do ti bashkohet skuadrës ditën e nesërme. Paradite skuadra Shpresa ka udhëtuar drejt qytetit të Kavajës  në stadiumin e të cilit është zhvilluar seanca stërvitore e paradites. Ajo ka filluar në orën 9:30’ dhe ka përfunduar në orën 10:45’. Stërvitjen e pasdites trajneri Bushati ka preferuar  ta zhvilloi në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit. Në të dy seancat stërvitore trajneri ka punuar me vendosjen taktike të skuadrës në fushë si dhe me gjuajtje drejt portës.

Klevis Bejkolli


busy
komente
 

Lajmet e Fundit

    Lajmet me te lexuara

      Komentet e fundit