HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 10 Dhjetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Klodian Semina : Fitorja na gëzoi të gjithëve
nga Klevis Bejkolli   E shtunë, 05 Shtator 2009 19:10   pdfShtypEmail

klodian_seminaKa qenë mbrojtësi më i dalluar në përballjen me Azerbajxhanin. Falë ndërhyrjeve të sakta të tij u neutralizuan shumë sulme të kndërshtarëve duke i mbajtur ata larg portës sonë. Klodian Semina në linjë tlefonike për Albaniasoccer.com ka pohuar se : “Një fitore e merituar të cilën e arritëm me shumë mundim, por dhe falë  një lojë shumë të mirë sidomos në pjesën e dytë. Kjo fitore na gëzoi të gjithëve dhe na jep më shumë besueshmëri për të ardhmen. Duhet të kishim dyfishuar dhe pse jo trefishuar rezultatin e lojës, por futbolli kështu është. Rëndësi ka që ne fituam dhe udhëtojmë drejtë Austrisë me një moral të lartë. Objektivi ynë për këtë trasfertë të vështirë është të mos dalim duar boshë”.

Klevis Bejkolli


busy
komente