HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 10 Dhjetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Skuadra Shpresa “firo” para nisjes në Austri
nga Klevis Bejkolli   E diel, 06 Shtator 2009 20:39   pdfShtypEmail

emiliano_vila franc_veliuDy futbollistët e shpresave që luajtën kundër Azerbajxhanit ditën e shtunë Vila dhe Veliu janë bashkuar me skuadrën kombëtare dhe janë vënë nën urdhrat e trajnerit Kuze. Pasi ndihmuan ekipin U-21 në marrjen e fitores së parë në eleminatoret e Europianit 2011 ata e kanë braktisur atë për të dhënë kontributin e tyre në kombëtare. Trajnerit Bushati do ti duhet të bëjë dhe pa mesfushorin energjik Hair Zeqiri. Vlonjati nuk është ndier mirë pas atij helmimi të pësuar në Durrës dhe është menduar nga stafi mjekësor që zgjidhja më e mirë do të ishte që ai të kthehej në shtëpi.

Klevis Bejkolli


busy
komente