HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 10 Dhjetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Renato Malota : Në skuadër mbizotëronë harmonia
nga Klevis Bejkolli   E diel, 06 Shtator 2009 22:32   pdfShtypEmail

renato_malotaMbrojtësi Malota pas përfundimit të stërvitjes në Luzë ka folur për Albaniasoccer.com për ndeshjen dhe vështirësitë që i pretë në trasfertën Austriake. “Fitorja e së shtunës përball Azerbajxhanit na ka ngritur shumë moralin dhe na ka dhënë më siguri në vetvete. Kjo ka një ndikim pozitiv jo vetëm tek unë, por te cdo lojtar i skuadrës. Në ekip mbizotëron harmonia. Mungesat e lojtërëve Vila-Veliu dhe Zeqiri do të ndjehen, por jam i sigurtë që ata që do ti zëvëndësojnë do të japin më të mirën e tyre. Ne shkojmë në Austri jo për piknik e për të zhvilluar këtë takim se duhet zhvilluar, por shkojmë për të bërë një paraqitje sa më dinjitoze e të mos dalim pa marrë qoftë dhe një pik” me këto fjalë ka përfunduar prononcimin e tij mbrojtësi Malota.

Klevis Bejkolli


busy
komente