HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 03 Gusht 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Elbasani – Shqiperi (U-21) 1-3
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 09 Tetor 2010 18:49   pdfShtypEmail

u-21_skuaderPasditen e sotme ne stadiumin e qytetit te Elbasanit “Ruzhdi Bizhuta” eshte luajtur nje takim miqesor ndermjet Elbasanit vendas dhe ekipit kombetar U-21, i cili eshte grumbulluar ne kete qytet. Cikalleshi ka hapur serine e golave ne minuten e 15-te, dhe pjesa e pare eshte mbyllur me rezultatin 1-0 ne favor te ekipit te drejtuar nga shkodrani Artan Bushati.

Ne pjesen e dyte, ne minuten e 50-te,  do te jete serish sulmuesi i Beses se kavajes Cikalleshi qe do te ngreje shifrat ne 2-0. Ne minuten e 60-te, Ender Dalipi do te ngushtoje rezultatin ne 2-1. Sulmuesi tjeter i ekipit Shpresa, Bekim Bala do te shenoje golin e trete per kuqezinjte ne minuten e 72-te.

Klevis Bejkolli


busy
komente