HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 29 Maj 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore U-21/ Ukraine-Shqiperi 3-0
nga AlbaniaSoccer   E martë, 22 Maj 2012 22:04   pdfShtypEmail

u-21_skuaderShpresat e Shqiperise kane humbur takimin e pare miqesor perballe Ukraines me rezulatin 3-0.

Ndeshja e zhvilluar ne Worgl te Austrise ka nisur mjaft mire per kuqezinjte tane. Formacioni i baze i trajnerit Skender Gega ka qene teresisht i barabarte perballe moshatareve nga Ukraine dhe gjithcka eshte mbyllur e barabarte 0-0.

Ne pjesen e dyte Gega ka bere 8 zevendesime per ti aktivizuar e provuar me se miri te gjithe te grumbulluarit e tij. Ketu rezulatati ka marre rrjedhen e vet dhe ukrainasit shenojne 3 here radhazi ne minutatat 62, 78 dhe 84.

Takimi me Maqedonine do te zhvillohet me date 25 maj 2012 po ne Worgl te Austrise.


busy
komente