HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 28 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21/ Gega, optimist për eleminatoret e kampionatit të ardhshëm europian
nga AlbaniaSoccer   E martë, 05 Shkurt 2013 17:49   pdfShtypEmail

skender_gega_trajner_u21Ëndrra është e madhe që të kthehemi edhe një herë atje ku ishim. Ekipi përfaqësues i 21-vjeçarëve mësoi shortin e kampionatit europian të vitit 2015, ndërsa kohët kur dilnim kampionë të Ballkanit dhe në tetëshe të Europës janë larg.
Në selinë e Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), në zyrën e tij, trajneri Skënder Gega, gjithsesi është optimist ndonëse përballë kemi Spanjën, kampione të Europës, Austrinë, Hungarinë dhe Bosnjë-Hercegovinën.

Ndërsa ekipi bëhet gati për miqësoren ndaj Maqedonisë në Laç, të bie në sy se ndër lojtarët e grumbulluar, vetëm njëri luan në kampionatin shqiptar.

Rruga është e gjatë dhe e vështirë, nën trysninë e madhe të opinionit. Gjithsesi, Gega është i bindur se diçka e mirë mund të bëhet. Veçse, vetë Federata dhe klubet duhet të bëjnë gjënë e duhur për 21-vjeçarët tanë.


busy
komente