HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 28 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore U-21/ Shqiperi-Gjeorgji 0-2
nga AlbaniaSoccer   E premte, 22 Mars 2013 07:17   pdfShtypEmail

shpresat_1Eshte zhvilluar ne Austri takimi i pare miqesor per skuadren perfaqesuese te Shqiperise mosha  Under 21. Perballe kane qene homologet nga Gjeorgjia. Takimi eshte zhvilluar ne nje nivel mesatar, por gjeorgjanet kane qene me te sakte ne sulmet e tyre duke shenuar dy here ne porten e kuqezinjve te drejtuar nga trajneri Skender Gega. Ne kete turne miqesor marrin pjese edhe Azerbaxhajni me skuadren austriake  Graz. Ndeshja e radhes do te luhet me date 23-mars 2013 ne Gak Traininszentrum ora 15.00 Shqiperi-Graz. Ndersa takimi i fundit do te zhvilloehet me date 26-mars 2013 Shqiperi-Azerbaxhajn.


busy
komente