HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 29 Maj 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja U-21/ Shqiperi – Austri 0-1
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 14 Gusht 2013 22:58   pdfShtypEmail

skender gega trajner u21Kombetarja e 21 vjecareve ka pesuar nje tjeter humbje djegese serish ne shtepi kete here me Austrine me rezultatin 1-0. Pas tre ndeshjeve ne eliminatore skuadra e Geges ka tashme zero pike ne renditje duke deshtuar keshtu edicionin dhe duke paralajmeruar nje furtune ne nje te ardhme te afert. Ndaj Austrise, me kuqezinjte u aktivizua mbrojtesi i Empolit Elseid Hysaj dhe portieri e Lacios, Tomas Strakosha, por dhe prania e tyre nuk e shmangu dot humbjen e radhes. 21 vjecaret moren nje gol ne pjesen e dyte dhe nuk arriten te barazonin rezultatin pavarsisht se ne 20 minutat e fundit provuan me te gjitha menyrat por as Taipi, as Abazi dhe as Hoxha sja dolen.


busy
komente