HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 21 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Shqiperise/ Percaktohen 1/2 finalet!
nga AlbaniaSoccer   E premte, 15 Mars 2013 18:52   pdfShtypEmail
Kupa e Shqiperise/ Përcaktohen gjysëmfinalet, ja ciftet
Është zhvilluar të premten në orën 11:00 shorti per te zgjedhur ciftet per gjysemfinalet e Kupes se Shqipërisë. Katër ekipe, me përfaqësuesit e tyre në FSHF kanë mësuar emrat e kundërshtarëve. Kampionët e Shqipërisë Skënderbeu do të përballet me skuadrën e Bylisit, ndërsa Kukësi ka peshkuar në short skuadrën e Lacit. Ndeshjet e para do të luhen në datën 3 prill ndërsa takimet e kthimit do të zhvillohen në datën 17 prill. Finalja do të luhet në kryeqytet në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa”. Në gjysëmfinalet e para, Skënderbeu do të presë Bylisin në shtëpi ndërsa Kukësi do të presë Lacin. Në Kupën e Shqipërisë këtë edicion në katërshen më të mirë mungojnë skuadra si Tirana, Flamurtari, Teuta apo dhe dy ikonat e futbollit shqiptar Dinamo e Partizani që tani enden në kategoritë inferiore.
Tirana/ Lojtaret lene protestat, I rikthehen stërvitjes
Lojtarët e Tiranës janë bindur të heqin dorë përkohësisht nga protestat dhe kërcënimet për t’iu rikthyer stërvitjes. Të premtën paradite pasi kanë qëndruar për më tepër se 30 minuta në dhomat e zhveshjes, futbollistët bardheblu janë bindur nga trajneri Nevil Dede të heqin dorë për momentin nga bojkoti I stërvitjes, I nisur të enjten. Lojtarët I janë rikthyer stërvitjes pasi kanë marrë premtimin se do të paguhen shumë shpejt. Në këtë mënyrë Tirana nuk rrezikon të luaj të shtunën me Flamurtarin me skuadrën e të rinjve. Bardheblutë nuk janë paguar prej tre muajsh dhe kriza financiare që I ka prekur këtë vit është një problem që po vë në rrezik dështimi sezonin.
kupa_shqiperise
Është zhvilluar të premten në orën 11:00 shorti per te zgjedhur ciftet per gjysemfinalet e Kupes se Shqipërisë. Katër ekipe, me përfaqësuesit e tyre në FSHF kanë mësuar emrat e kundërshtarëve. Kampionët e Shqipërisë Skënderbeu do të përballet me skuadrën e Bylisit, ndërsa Kukësi ka peshkuar në short skuadrën e Lacit. Ndeshjet e para do të luhen në datën 3 prill ndërsa takimet e kthimit do të zhvillohen në datën 17 prill. Finalja do të luhet në kryeqytet në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa”. Në gjysëmfinalet e para, Skënderbeu do të presë Bylisin në shtëpi ndërsa Kukësi do të presë Lacin. Në Kupën e Shqipërisë këtë edicion në katërshen më të mirë mungojnë skuadra si Tirana, Flamurtari, Teuta apo dhe dy ikonat e futbollit shqiptar Dinamo e Partizani që tani enden në kategoritë inferiore.
Enea Shtrepi

busy
komente