HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Shqiperise / Laci-Kukesi 2-1
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 17 Prill 2013 23:20   pdfShtypEmail
laci_golLaçi ka mundur në shtëpi Kukësin duke u futur në historinë e futbollit shqiptar. Kurbinasit kanë luftuar fort në gjysëmfinalen e kthimit të luajtur në shtëpinë e tyre dhe kanë fituar me rezultatin 2-1 përballë skuadrës që drejtohej nga Armando Cungu. Kanë shënuar të parët në pjesën e parë me anë të Nimanit ndërkohë që Kukësi ka barazuar shifrat dhe prekur për pak minuta finalen pas një gabimi të bërë nga portieri Bakaj dhe një goli të shënuar nga Peqini. Festa që po zhvillohej në stadiumin e Laçit është ndërprerë për pak ndërkohë që për ta rikthyer atë ka menduar Çela me një goditje spektakolare duke shënuar golin e avantazhit dhe të festës së çmendur në stadium. Kurbinasit kanë ruajtur avantazhin deri në fund dhe kanë prerë një biletë për në Kupën e Shqipërisë.

busy
komente